top

Federal

US Federal Constitution

Those serving us in Washington, DC:

President of the United States
Donald J. Trump- term ends January 20, 2021 at noon
whitehouse.gov

Congressman, PA-7
Mary Gay Scanlon, filling unexpired term ending January 3, 2019 at noon.
Ms. Scanlon was elected per the Special Election held in conjunction with the General Election on November 6, 2018, to fill the seat vacated by Pat Meehan in April.
scanlon.house.gov

Congressman, PA-6
Effective January 3, 2019.  The district for Honey Brook Township is changing from PA-7 to PA-6 with the next term of office.  Please visit the state website with this information by clicking here.

Senator
Bob Casey – term ends January 3, 2019 at noon
casey.senate.gov

Senator
Pat Toomey – term ends January 3, 2023 at noon
toomey.senate.gov

 

 

For non-partisan news about the happenings in Congress, sign up for e-mail updates at Congress.org by visiting here.

 

Last update: November 15, 2018.